Към основното съдържание
Реални пазарни данни
Проверени дилъри
Обновявано · всеки 6 часа
𝓘 Прозрачна методология
Независима платформа · от 2024
Сравнение · Купе

BMW M4 vs Mercedes-Benz W100

Сравнение на двете модела въз основа на актуални пазарни данни — цени, наличност, дилъри. 69 обяви за BMW M4 срещу 522 обяви за Mercedes-Benz W100 към 06.09.2026.

AT Редакция Atara.bg · Обновено: 06.09.2026 · Сравнение по реални пазарни данни
Активни обяви
69 / 522
Mercedes-Benz с +453
Средна цена
43 568 € / 26 497 €
Разлика: 17 071 € — Mercedes-Benz W100 по-евтин
Среден пробег
93 065 км / 139 017 км
сред активните
Средна година
2018 / 2016
на производство

Детайлно сравнение

Аналитично сравнение между BMW M4 и Mercedes-Benz W100 въз основа на активни обяви в Atara.bg към 06.09.2026:

Показател BMW M4 Mercedes-Benz W100 Разлика
Активни обяви 69 522 453
Средна цена 43 568 € 26 497 € 17 071 €
Минимална цена 18 000 € 11 € 17 989 €
Максимална цена 127 818 € 140 605 € 12 787 €
Среден пробег 93 065 км 139 017 км 45 952 км
Средна година 2018 2016 2
Брой различни дилъри 19 102 83
Покритие (градове) 2 16 14

Кой за кого? Data-driven препоръка

Анализирайки актуалните пазарни данни, ето резюме на ключовите фактори между BMW M4 и Mercedes-Benz W100:

Препоръката се основава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на пазарни данни. Решението за покупка трябва да включи и техническа оценка (състояние, история, оглед), потребителски преглед и тест-драйв.

Актуални обяви — side by side

Най-нови оферти за всеки от двата модела:

BMW M4 Mercedes-Benz W100
BMW M4
2016, 199 000 км, — — 26 578 €
Mercedes-Benz W100 MAYBACH / W12 /LONG / TV / ЦЕНА ДО БГ
2016, 84 956 км, — — 56 700 €
BMW M4 COMPETITION M XDRIVE
2023, 27 062 км, — — 79 900 €
Mercedes-Benz W100 E-Class
2016, 182 640 км, — — 14 885 €
BMW M4 CABRIO* ЧЕРВЕНА КОЖА* HEAD UP* NAVI* КАМЕРА
2016, 176 392 км, — — 26 500 €
Mercedes-Benz W100 C 300 4MATIC
2021, 60 851 км, — — 28 500 €
BMW M4 COUPE COMPETITION* HUD* КОЖА* НАВИ
2019, 84 274 км, — — 46 100 €
Mercedes-Benz W100 2022 Mercedes-Benz C300
2022, 65 110 км, — — 32 400 €
BMW M4 COUPE* КОЖА* ПОДГРЕВ* НАВИГАЦИЯ
2016, 180 800 км, — — 24 950 €
Mercedes-Benz W100 * CARFAX * АВТО КРЕДИТ *
2017, 74 055 км, — — 23 500 €
BMW M4 HARMAN* KARDON* 360* КАМЕРА* ПОДГРЕВ* HEADUP*
2017, 93 570 км, — — 29 500 €
Mercedes-Benz W100 * CARFAX * АВТО КРЕДИТ *
2018, 97 417 км, — — 19 900 €

В кои градове са на разположение и двата?

Градове с активни обяви и за двата модела (intersection):

Град BMW M4 Mercedes-Benz W100
София 4 13

Често задавани въпроси

Кой е по-достъпен на българския пазар — BMW M4 или Mercedes-Benz W100?
BMW M4 има 69 активни обяви, а Mercedes-Benz W100 — 522. Mercedes-Benz W100 е по-достъпен към 06.09.2026.
Кой е по-евтин — BMW M4 или Mercedes-Benz W100?
BMW M4 е със средна цена 43 568 €, а Mercedes-Benz W100 — 26 497 €. Mercedes-Benz W100 е по-евтин с 17 071 € в средно изражение.
Каква е разликата в средната година?
Средната година за BMW M4 е 2018, а за Mercedes-Benz W100 — 2016. BMW M4 е представен с по-нови обяви.
В кои градове са на разположение и двата?
И двата модела са едновременно достъпни в 1 града. Топ: София.
Кой избрахте за стандартен ежедневен ангажимент?
Зависи от приоритетите. По цена — Mercedes-Benz W100 е по-достъпен. По наличност и избор — Mercedes-Benz W100 има повече оферти. Препоръчваме тест-драйв на двата преди финално решение.

Разгледай всеки модел отделно

За детайлен анализ на всеки от двата модела поотделно:

📊 За тази страница, данните и методологията

Източник на данните: Активни обяви публикувани в платформата Atara.bg към 06.09.2026. Цените са в евро (EUR), пробегът — в километри. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа от реално активни обяви — не от исторически архив.

Методология за тази конкретна страница: Сравнението се базира на 591 активни обяви (69 за BMW M4, 522 за Mercedes-Benz W100) към 06.09.2026. Само обяви с цена > 0 EUR и активен статус са включени. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа.

Редакционна политика: е независима платформа за автомобилни обяви и медийно съдържание. Не получаваме плащане за приоритизиране на конкретни марки или автокъщи. Подробности в редакционните стандарти.

Проверка на данните: Всеки автомобил в нашата статистика идва от идентифицируема активна обява. Включваме само обяви с реална цена (> 0 EUR), статус активен (не изтрит, не продаден). Дилърските акаунти преминават през верификация.

Имате въпрос или забелязали несъответствие? Свържете се с нашия екип на страницата за контакти.