Ford RANGER vs GMC Sierra 1500
Сравнение на двете модела въз основа на актуални пазарни данни — цени, наличност, дилъри. 36 обяви за Ford RANGER срещу 13 обяви за GMC Sierra 1500 към 31.08.2026.
Детайлно сравнение
Аналитично сравнение между Ford RANGER и GMC Sierra 1500 въз основа на активни обяви в Atara.bg към 31.08.2026:
| Показател | Ford RANGER | GMC Sierra 1500 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Активни обяви | 36 | 13 | 23 |
| Средна цена | 23 987 € | 35 206 € | 11 219 € |
| Минимална цена | 6 € | 15 500 € | 15 494 € |
| Максимална цена | 68 513 € | 75 699 € | 7 186 € |
| Среден пробег | 123 418 км | 105 307 км | 18 111 км |
| Средна година | 2017 | 2021 | 4 |
| Брой различни дилъри | 18 | 7 | 11 |
| Покритие (градове) | 3 | 2 | 1 |
Кой за кого? Data-driven препоръка
Анализирайки актуалните пазарни данни, ето резюме на ключовите фактори между Ford RANGER и GMC Sierra 1500:
- По наличност: Ford RANGER е значително по-достъпен (36 обяви срещу 13).
- По бюджет: Ford RANGER е с около 31.9% по-евтин в средна цена (23 987 € срещу 35 206 €).
- По възраст на пазара: GMC Sierra 1500 e представен с по-нови обяви (средно 2021 срещу 2017).
- По териториално покритие: Ford RANGER се предлага в 3 града, GMC Sierra 1500 — в 2.
Препоръката се основава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на пазарни данни. Решението за покупка трябва да включи и техническа оценка (състояние, история, оглед), потребителски преглед и тест-драйв.
Актуални обяви — side by side
Най-нови оферти за всеки от двата модела:
| Ford RANGER | GMC Sierra 1500 |
|---|---|
|
Ford Ranger 2.2TDCI-150кс= 6ск= DOUBLE CAB= КЛИМАТИК= CRUISE 2014, 226 000 км, — — 16 900 € |
GMC Sierra 1500 DENALI 6.2, ПЪЛНА СЕРВИЗНА ИСТОРИЯ, ЦЕНА ДО БГ 2024, 48 741 км, — — 47 500 € |
|
Ford Ranger XLT 4x4 | Co-Pilot360 | Blind Spot | Камера 2020, 152 600 км, — — 21 750 € |
GMC Sierra 1500 1500 4X4 ELEVATION CREW Cab V8 5.3 2021, 190 702 км, — — 22 995 € |
|
Ford Ranger XLT 4x4 | Co-Pilot360 | Blind Spot | Камера 2020, 152 600 км, — — 21 750 € |
GMC Sierra 1500 2500 AT4X / CARFAX 2025, 16 667 км, — — 75 699 € |
|
Ford Ranger 2.0* WILDTRACK* КОЖА* ПОДГРЕВ* 360* NAVI* LED* 2023, 59 230 км, — — 33 150 € |
GMC Sierra 1500 1500 ELEVATION / CARFAX 2019, 186 764 км, — — 18 999 € |
|
Ford Ranger 2.0* RAPTOR* КОЖА* ПОДГРЕВ* 360* LANE ASSIST* 2023, 81 598 км, — — 41 250 € |
GMC Sierra 1500 EV DENALI AWD 2025, 12 830 км, — — 45 000 € |
|
Ford Ranger Ranger 2019, 179 731 км, Стара Загора — 24 000 € |
GMC Sierra 1500 K1500 AWD 2018, 145 992 км, — — 17 000 € |
Често задавани въпроси
- Кой е по-достъпен на българския пазар — Ford RANGER или GMC Sierra 1500?
- Ford RANGER има 36 активни обяви, а GMC Sierra 1500 — 13. Ford RANGER е по-достъпен към 31.08.2026.
- Кой е по-евтин — Ford RANGER или GMC Sierra 1500?
- Ford RANGER е със средна цена 23 987 €, а GMC Sierra 1500 — 35 206 €. Ford RANGER е по-евтин с 11 219 € в средно изражение.
- Каква е разликата в средната година?
- Средната година за Ford RANGER е 2017, а за GMC Sierra 1500 — 2021. GMC Sierra 1500 е представен с по-нови обяви.
- В кои градове са на разположение и двата?
- И двата модела са едновременно достъпни в 0 града.
- Кой избрахте за стандартен ежедневен ангажимент?
- Зависи от приоритетите. По цена — Ford RANGER е по-достъпен. По наличност и избор — Ford RANGER има повече оферти. Препоръчваме тест-драйв на двата преди финално решение.
Разгледай всеки модел отделно
За детайлен анализ на всеки от двата модела поотделно:
📊 За тази страница, данните и методологията
Източник на данните: Активни обяви публикувани в платформата Atara.bg към 31.08.2026. Цените са в евро (EUR), пробегът — в километри. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа от реално активни обяви — не от исторически архив.
Методология за тази конкретна страница: Сравнението се базира на 49 активни обяви (36 за Ford RANGER, 13 за GMC Sierra 1500) към 31.08.2026. Само обяви с цена > 0 EUR и активен статус са включени. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа.
Редакционна политика: Atara.bg е независима платформа за автомобилни обяви и медийно съдържание. Не получаваме плащане за приоритизиране на конкретни марки или автокъщи. Подробности в редакционните стандарти.
Проверка на данните: Всеки автомобил в нашата статистика идва от идентифицируема активна обява. Включваме само обяви с реална цена (> 0 EUR), статус активен (не изтрит, не продаден). Дилърските акаунти преминават през верификация.
Имате въпрос или забелязали несъответствие? Свържете се с нашия екип на страницата за контакти.