Mercedes-Benz W100 vs BMW M4
Сравнение на двете модела въз основа на актуални пазарни данни — цени, наличност, дилъри. 522 обяви за Mercedes-Benz W100 срещу 74 обяви за BMW M4 към 31.08.2026.
Детайлно сравнение
Аналитично сравнение между Mercedes-Benz W100 и BMW M4 въз основа на активни обяви в Atara.bg към 31.08.2026:
| Показател | Mercedes-Benz W100 | BMW M4 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Активни обяви | 522 | 74 | 448 |
| Средна цена | 26 728 € | 43 270 € | 16 542 € |
| Минимална цена | 1 380 € | 18 000 € | 16 620 € |
| Максимална цена | 140 605 € | 127 818 € | 12 787 € |
| Среден пробег | 138 925 км | 95 716 км | 43 209 км |
| Средна година | 2016 | 2018 | 2 |
| Брой различни дилъри | 103 | 20 | 83 |
| Покритие (градове) | 16 | 2 | 14 |
Кой за кого? Data-driven препоръка
Анализирайки актуалните пазарни данни, ето резюме на ключовите фактори между Mercedes-Benz W100 и BMW M4:
- По наличност: Mercedes-Benz W100 е значително по-достъпен (522 обяви срещу 74).
- По бюджет: Mercedes-Benz W100 е с около 38.2% по-евтин в средна цена (26 728 € срещу 43 270 €).
- По възраст на пазара: BMW M4 e представен с по-нови обяви (средно 2018 срещу 2016).
- По териториално покритие: Mercedes-Benz W100 се предлага в 16 града, BMW M4 — в 2. И двата са едновременно достъпни в: София.
Препоръката се основава ИЗКЛЮЧИТЕЛНО на пазарни данни. Решението за покупка трябва да включи и техническа оценка (състояние, история, оглед), потребителски преглед и тест-драйв.
Актуални обяви — side by side
Най-нови оферти за всеки от двата модела:
| Mercedes-Benz W100 | BMW M4 |
|---|---|
|
Mercedes-Benz W100 MAYBACH / W12 /LONG / TV / ЦЕНА ДО БГ 2016, 84 956 км, — — 56 700 € |
BMW M4 2016, 199 000 км, — — 26 578 € |
|
Mercedes-Benz W100 E-Class 2016, 182 640 км, — — 14 885 € |
BMW M4 COMPETITION M XDRIVE 2023, 27 062 км, — — 79 900 € |
|
Mercedes-Benz W100 C 300 4MATIC 2021, 60 851 км, — — 28 500 € |
BMW M4 2016, 199 000 км, — — 25 200 € |
|
Mercedes-Benz W100 2022 Mercedes-Benz C300 2022, 65 110 км, — — 32 400 € |
BMW M4 Competition xDrive Convertible 2022, 43 602 км, — — 60 800 € |
|
Mercedes-Benz W100 * CARFAX * АВТО КРЕДИТ * 2017, 74 055 км, — — 23 500 € |
BMW M4 2016, 199 000 км, — — 25 200 € |
|
Mercedes-Benz W100 * CARFAX * АВТО КРЕДИТ * 2018, 97 417 км, — — 19 900 € |
BMW M4 Competition xDrive Convertible 2022, 43 602 км, — — 60 800 € |
В кои градове са на разположение и двата?
Градове с активни обяви и за двата модела (intersection):
| Град | Mercedes-Benz W100 | BMW M4 |
|---|---|---|
| София | 13 | 4 |
Често задавани въпроси
- Кой е по-достъпен на българския пазар — Mercedes-Benz W100 или BMW M4?
- Mercedes-Benz W100 има 522 активни обяви, а BMW M4 — 74. Mercedes-Benz W100 е по-достъпен към 31.08.2026.
- Кой е по-евтин — Mercedes-Benz W100 или BMW M4?
- Mercedes-Benz W100 е със средна цена 26 728 €, а BMW M4 — 43 270 €. Mercedes-Benz W100 е по-евтин с 16 542 € в средно изражение.
- Каква е разликата в средната година?
- Средната година за Mercedes-Benz W100 е 2016, а за BMW M4 — 2018. BMW M4 е представен с по-нови обяви.
- В кои градове са на разположение и двата?
- И двата модела са едновременно достъпни в 1 града. Топ: София.
- Кой избрахте за стандартен ежедневен ангажимент?
- Зависи от приоритетите. По цена — Mercedes-Benz W100 е по-достъпен. По наличност и избор — Mercedes-Benz W100 има повече оферти. Препоръчваме тест-драйв на двата преди финално решение.
Разгледай всеки модел отделно
За детайлен анализ на всеки от двата модела поотделно:
📊 За тази страница, данните и методологията
Източник на данните: Активни обяви публикувани в платформата Atara.bg към 31.08.2026. Цените са в евро (EUR), пробегът — в километри. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа от реално активни обяви — не от исторически архив.
Методология за тази конкретна страница: Сравнението се базира на 596 активни обяви (522 за Mercedes-Benz W100, 74 за BMW M4) към 31.08.2026. Само обяви с цена > 0 EUR и активен статус са включени. Данните се обновяват автоматично всеки 6 часа.
Редакционна политика: Atara.bg е независима платформа за автомобилни обяви и медийно съдържание. Не получаваме плащане за приоритизиране на конкретни марки или автокъщи. Подробности в редакционните стандарти.
Проверка на данните: Всеки автомобил в нашата статистика идва от идентифицируема активна обява. Включваме само обяви с реална цена (> 0 EUR), статус активен (не изтрит, не продаден). Дилърските акаунти преминават през верификация.
Имате въпрос или забелязали несъответствие? Свържете се с нашия екип на страницата за контакти.